Tipy & rady

Aby salónní péče měla výsledky, měla by jít ruku v ruce s domácí péčí, kterou Vám dle stavu Vaší pleti nastavím. Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna. Jedno bez druhého nefunguje. 

PROČ JE TO DŮLEŽITÉ?

Kyselina mandlová vám dokonale vyčistí pleť

I když se jedná o poměrně silnou kyselinu, nemusíte mít z její aplikace na pleť obavy. Naopak, dokáže jí prospět. Poradí si totiž jak s nežádoucím leskem, pupínky a rozšířenými póry, tak s akné.

Jak napovídá její název, přirozeně se vyskytuje v mandlích. Kyselina mandlová je zároveň v tucích, ale také v oleji rozpustná. Právě díky tomu skvěle prostupuje do kožních pórů, nicméně též působí na svrchní vrstvy pleti.

BTL EXILITE

Patříte mezi ty, kteří touží po hladší pokožce, nebo se chcete zbavit nechtěných chloupků? Hledáte dlouhodobé výsledky? Možná byste chtěli mít jemnější pleť a vypadat o pár let mladší? Nebo se chcete zbavit akné? Snažili jste se najít možnosti depilace nebo jiné estetické zákroky, ale připadali Vám příliš bolestivé s krátkodobým efektem?

Pomalu, ale jistě se blíží konec vlády paní zimy. Zima je pro náš organismus a konkrétně naši pokožku zatěžkávacím obdobím. Často trpí suchostí, zarudnutím či dokonce podrážděním. V tomto období totiž zcela přirozeně dochází k nerovnovážné produkci lipidů rohové vrstvy, které pokožku chrání a udržují správně hydratovanou. Také my přispíváme tím, že ji zahalujeme do několika vrstev teplého oblečení, což jí ztěžuje schopnost „dýchat“ a je náchylnější ke stresu.

Také jste měli pocit, že černé tečky neboli komedony, patří na obličej náctiletých… a ony se s postupem času stále neztrácí nebo se dokonce začaly objevovat až v pozdějším věku? Důvod je jednoduchý, černé tečky bohužel nesouvisí pouze s věkem.  

Proč černé tečky vznikají.

V chladnějším období roku bývá zvykem používat na prvním místě kosmetiku, která naši pleť dostatečně promašťuje a ochraňuje proti mrazu. Většina z nás tak svou péči o pleť, kvůli tomuto zažitému zvyku, omezí na specifické výrobky, které užívá pouze v zimě. Neuvědomujeme si ale, že naše pleť může trpět takovou péčí úplně stejně, jako kdyby nebyla ošetřována vůbec. Každý z nás jsme originál a měli bychom tak pohlížet i na péči o svou pokožku.

Seborea a jak ji ošetřovat

Léčba není snadná, a tak se osudy osob trpících tímto onemocněním blízce podobají osudům lidí s lupénkou. Obecně jsou k ní náchylnější muži a její vznik se může projevit v různém věku. Objevuje se u dětí do 3 měsíců, u kterých dochází k postupnému samovolnému zahojení. Dále se vyskytuje u dospělých mezi 20. až 40. rokem a pak po 50. roku věku. Pro ženy je typicky rizikové období menopauzy.

Příčiny

Lampa pracuje na principu LED / PDT.

Díky tvaru je možné použití kdekoli na těle, nejen na obličej, například při ošetřování jizev.

Účinky: bělení skvrn – anti akné – proti vráskám – anti-age – tenčení pokožky – optimalizace kožního mazu – léčba popálenin (po chem. peelingu, od slunce) - omlazení a rozjasnění pleti.

Samotná příroda v kombinaci s vědou nás dovedla k výborným možnostem, jak v dnešní době účinně, a především bezpečně zesvětlit i vybělit pigmentové skvrny. Nejedná se tedy o nic nemožného!

 Způsob a důvody vzniku pigmentových skvrn:

Kožní pigment melanin patří mezi nejdůležitější pigmenty ovlivňující zbarvení kůže. K jeho produkci dochází v nejspodnější části pokožky, a to v kožních buňkách melanocytech, za nezbytné účasti aminokyseliny tyrosinu a enzymu tyrosinasy.

Hledáte nový a efektivní způsob hubnutí? Chcete nejen dobře vypadat, ale také se dobře cítit? Už jste bez úspěchu vyzkoušeli jiné diety?

Síla ceramidů.

Obvykle podstatu svého těla opomíjíme. Soustředíme se na to, co je momentálně v kosmetice moderní a jak rychle docílíme našeho vytouženého výsledku. Vybíráme si produkty přírodního nebo syntetického původu. Vše děláme v domnění, že je takový náš způsob péče nejlepší.

Proč však zapomínáme na vlastní tělo a z čeho je vytvořeno?

Není lepší mu dopřát přímo složky, které zná a činí ho lepším?

Ceramidy jsou přesně tím, čím toho můžete dosáhnout.

SkinIdent je jedinečnou řadou výrobků pro péči o pleť, která obsahuje výhradně látky a vitamíny identické s pokožkou. Tato unikátní koncepce má pro krásnou a zdravou pleť z dlouhodobého hlediska naprosto jasný přínos

SkinIdent je kosmetika výjimečná svou maximální snášenlivostí a současně viditelným pozitivním účinkem na pokožku.

Co je to detoxikace organismu?

Detoxikace organismu je proces, kdy se lidské tělo zbavuje škodlivých účinků toxických látek a jedovatých zplodin, které organismu škodí. Mezi toxické látky patří například kouř z cigaret, komínů, výfuků, pesticidy, těžké kovy, škodlivé nátěry, nevhodné kosmetické přípravky, toxiny v nápojích a potravě, toxická léčiva, změkčovadla plastů, hormony a mnoho dalších.

Mořská voda je pomocníkem i zátěží pro naši kůži a vlasy. Obsahuje mnoho minerálů, například hořčík, draslík, jód, brom, vápník atd., ale i zinek a selen, které zlepšují kvalitu vlasů, nehtů i kůže. Je důležité o pleť i vlasy řádně pečovat a využít blahodárných účinků mořské vody. Citlivá pokožka může slanou vodu snášet hůře a je potřeba vyzkoušet vliv slané vody pomalu a postupně. Po koupání v moři by se lidé s citlivou pokožkou měli vždy osprchovat.

Jaro patří k nejkrásnějším ročním obdobím, těšíme se na něj většinou všichni. Po chmurných zimních měsících přináší řadu vítaných změn - den se prodlužuje, sluneční paprsky příjemně hřejí a příroda se před očima zcela proměňuje. A tak si do sytosti užívejte krásy kvetoucích stromů a jarních kytiček, svěžích barev probouzející se přírody a energie slunečních paprsků...

Díky své krásné práci se setkávám s lidmi, kteří přicházejí poprvé a někdy tak šeptem dodávají  - já jdu dneska poprvé na kosmetiku. A jaké bylo Vaše poprvé…?

Možná Vás netrápí žádný problém a Vaši pleť označujete za normální, přesto byste od jistého věku měla začít kosmetičku pravidelně navštěvovat. Hloubková péče jednou za měsíc pleť ozdravuje, omlazuje, uvolňuje a navíc působí jako skvělá relaxační kůra.

 

CO VÁS PŘESNĚ ČEKÁ?

Naše pleť v zimě vyžaduje mimořádnou péči. Vlhkost vzduchu ve vytopených místnostech i venku je nízká, proto pleti odebírá vodu, čímž ji vysušuje. Mazové žlázy navíc vylučují jen málo tuků. Metabolismus také funguje pomaleji a méně kvalitně než v letním období. Kůže tak ztrácí elasticitu, nedostatek mazu zeslabuje ochranný film, a proto je pleť křehčí a drsnější.

Pro většinu z nás zřejmě bude rozloučení s létem složité. Jen velmi těžko se budeme postupně smiřovat se stále kratšími dny, chladnějším počasím s výjimečnými záblesky slunce a všudypřítomnými podzimními depresemi. Čím dřív si však uvědomíte, že nastala změna ročního období, tím dřív ji akceptujete a přizpůsobíte se jí a začnete podnikat i změny v každodenní péči o sebe. Proč je na podzim nutné změnit svou kosmetickou výbavu?

 

Podle charakteristického zbarvení kruhů snadněji zjistíme jejich důvod.

• Jedním z důvodů kruhů pod očima může být snížená kondice cévního systému – omezení cirkulace krve. To zapříčiňuje pokles zásobování pokožky důležitými výživnými látkami a také zpomalení odplavování škodlivých látek. Slabé prokrvování (zpomalený tok krve) zapříčiňuje vznik tmavého hemoglobinového pigmentu, který se postupně kumuluje a vytváří charakteristickou barvu – modrošedý odstín.

Zimní péče o pleť je velmi důležitá a specifická, neboť pokožka je vystavena rychlému střídání teplot, studenému větru, ale i sluníčku. Nízké teploty a teplotní rozdíly při přechodu z přetopené místnosti na mráz způsobují na pokožce pocit napětí, pálení a tvoření šupinek. Pobytem v místnostech s ústředním topením navíc dochází k dehydrataci pokožky, čímž kůže ztrácí elastičnost a dochází tak k jejímu rychlejšímu stárnutí. Následkem těchto vlivů jsou vrásky a popraskané žilky.

Na podzim se zaměřujeme na obnovu rovnováhy pleti a na všechny škody, které léto na naší pleti napáchalo. Podzim je charakteristický vyššími teplotními rozdíly, které můžou být pro pleť velkou zátěží. Také sychravé počasí vysušuje pleť mnohdy více než v letním období. I přes tyto charakteristiky je podzim pro pleť šetrným obdobím, vhodným pro peelingy a exfoliaci pleti. V tomto období můžeme také používat přípravky s obsahem retinolu.

Podporovat krásu je potřeba jak zvenku, tak i vevnitř.

Nejlépe nám v tomto pomáhá ovoce a zelenina.

1. cíl: Pružná pokožka

Za pružnost pokožky odpovídá kolagen. Jeho hlavním dodavatelem je vitamín C - stopový prvek, který se neprodukuje v lidském těle. Nicméně, lze ho získat v dostatečném množství společně s jídlem.

Zdroj vitamínu C: pomeranč, citron, jahody, maliny, kiwi a vůbec nejbohatší zdroj vitamínu C - šípеk.

Voda je zapojená do všech procesů našeho těla. Proto není divu, že na její kvalitě a množství závisí naše zdraví a vzhled. Pravidelná konzumace čisté vody je důležitá pro naše zdraví a krásu.

1. Krásná pokožka
Přes póry v pokožce prochází 10%konzumované vody. Čím lepší je kvalita vody, kterou pijete, tím méně škodlivých nečistot se dostane do těla, což je prospěšné i pro pokožku. Dostatek tekutin udržuje pokožku pružnou a vláčnou.

Akné kromě nepříjemných fyzických projevů může přivodit i psychické potíže. Jak se zbavit a předejít akné?

1. Nedotýkejte se obličeje.
Zní to jako jednoduchá rada, ale schválně se zaměřte na to, kolikrát za hodinu se obličeje nevědomky dotknete, rukama se dotýkáme všeho kolem nás. Pot, špína, maz, bakterie a viry se lehce šíří přes povrchy, jako jsou kliky u dveří, pulty v obchodech nebo držadla v metru.

Tento elixír života vyrobíte ani ne za dvě minutky: do velké sklenice vymačkejte půlku čerstvého citrónu a dolijte teplou vodou.

1. Citróny jsou bohatým zdrojem živin,- vápníku, draslíku, vitaminu C, obsahují také stopy železa a vitamínu A. Mají antibakteriální a antiseptické vlastnosti.