Vlasy a pleť - slaná či chlorovaná voda

Mořská voda je pomocníkem i zátěží pro naši kůži a vlasy. Obsahuje mnoho minerálů, například hořčík, draslík, jód, brom, vápník atd., ale i zinek a selen, které zlepšují kvalitu vlasů, nehtů i kůže. Je důležité o pleť i vlasy řádně pečovat a využít blahodárných účinků mořské vody. Citlivá pokožka může slanou vodu snášet hůře a je potřeba vyzkoušet vliv slané vody pomalu a postupně. Po koupání v moři by se lidé s citlivou pokožkou měli vždy osprchovat.

Nesmíme zapomínat na prevenci. Použít přípravek s liposomem, nejlépe s vitaminy E+C, které nám pomohou dobře zpracovat sluneční paprsky, nebo Ampuli vitaminu E rozloženého do gelu kyseliny hyaluronové. Ta báječně předchází vzniku nežádoucích pigmentací. Samozřejmě opalovací přípravek podle fototypu a intenzity pro ochranu pleti. Důležité je i ošetření rtů Tyčinkou na rty faktor 7. Make-up či Tónovací krém INTENSIVE zvolte podle individuálních potřeb a odstínu pleti.

Voda z kohoutku i v bazénu může obsahovat škodlivé látky jako vodní kámen, nečistoty, pesticidy a hlavně CHLÓR (samozřejmě v množství, které nemůže ohrozit náš zdravotní stav, ale u citlivějších jedinců může vyvolat přecitlivělost, nebo alergickou reakci). Tady je na místě omývání obličeje převařenou vodou, nebo jarischovou vodou a aplikace přípravků, které jsou bezpečné a svým složením příjemné Vaší kůži. Ideálně bez parabenů, minerálních olejů a parfemací. Produkty, které podpoří funkci kožní bariéry a pomohou zlepšit kondici pleti. Nejlépe Vám v tom poradí zkušené kosmetičky, které správně diagnostikují Vaši pleť a doporučí produkty, které budou odpovídat právě jejím potřebám.

Více se o doporučené domácí péči dočtete na :

http://inspiringbeauty.cz/blog/vlasy-a-plet-slana-ci-chlorovana-voda-30#...