Domácí kosmetická péče

Aby salónní péče měla výsledky, měla by jít ruku v ruce s domácí péčí, kterou Vám dle stavu Vaší pleti nastavím. Pravidelná domácí kosmetická péče je prevencí a investicí do budoucna. Jedno bez druhého nefunguje. 

PROČ JE TO DŮLEŽITÉ?

Obnova kožních buněk trvá přibližně 28 dní, a aby Vám krásná pleť zůstala co nejdéle po ošetření a její stav se zlepšoval, musíte ji udržet v dobré kondici až do další návštěvy v salónu, která je doporučena jednou za 4 až 6 týdnů. Vhodnou kombinací profesionálního ošetření s domácí péčí docílíte dlouhodobých a trvalých výsledků. Bez toho to skutečně nelze. 

 

Je to stejné jako když se rozhodnete udělat něco se svou postavou - například zhubnout. Navštívíte výživového poradce, který Vám dá doporučení na zdravá jídla nebo si zaplatíte trenéra ve fitness, který Vám nastaví správnou aktivitu... 

Budete mít výsledky, když si zdravé jídlo dáte jednou za měsíc? A bude na Vaší postavě vidět, když si zacvičíte jen jednou měsíčně?

A stejné je to i s domácí kosmetickou péčí.

 

A JAK MÁ SPRÁVNÁ DOMÁCÍ PÉČE VYPADAT?

V péči o pleť byste si měli vytvořit pravidelnou rutinu. Důkladné odličování a čištění pleti je potřeba dodržovat ráno i večer. Vaše póry se jinak začnou ucpávat nečistotami a zaděláváte si na takové problémy, jako jsou pupínky, akné nebo předčasné stárnutí pleti.

O pleť pečujeme ráno a večer, ve třech základních krocích: čištění, tonizace, péče a ochrana.

 

Čištění je základem zdravé pleti

Čištění pleti se netýká jen těch lidí, kteří nosí make-up. Přes den se na pokožce usazuje spousta nečistot z okolí a v noci se při regeneraci pleti vylučuje kožní maz. Proto je důležité důkladně vyčistit Vaši pleť každé ráno po probuzení a každý večer před usnutím.

Tonizace pleti

Tento krok spousta lidí vynechává, ale přitom je velmi důležitý. Tonizace pomáhá odstranit poslední zbytky čistícího přípravku, pleť zklidní a obnovuje její přirozené pH. Podpoříte tak ochranou bariéru pleti a krémy nebo séra, která použijete v následujícím kroku, se budou do pleti lépe vstřebávat.

Péče a ochrana pleti

Celou rutinu ukončete nanesením vašeho oblíbeného krému  nebo pleťového séra na obličej. Jaký je mezi nimi rozdíl? Séra na pleť obsahují vysokou koncentraci účinné látky. Díky tomu pronikají hlouběji do pokožky a jsou vynikajícím řešením, pokud potřebujete vyřešit specifický problém pleti.
Pečující krémy jsou určené především na zvláčnění a ochranu pleti. Pleťový krém vybíráme podle toho, co Vaše pleť aktuálně potřebuje, a také podle typu pleti. Pro péči o oční okolí použijte oční krém.

 

PROČ NENÍ VHODNÉ MÍCHÁNÍ RŮZNÝCH ZNAČEK?

Každá kosmetická značka má své specifické výrobní technologie s obsahem účinných látek, které jsou vyrobeny tak, aby mezi sebou fungovaly synergicky. To znamená tak, aby se vzájemně doplňovaly.

Mícháním značek se účinky mohou vzájemně zrušit, nebo v horším případě si Vaše pleť může vytvořit na určité látky intoleranci či dokonce alergii. 

Žádná kosmetička nemůže znát složení a výrobní technologie všech značek které jsou na trhu a jejich vzájemné působení.

 

Je to na Vás...100% úspěchu = 40% salónní péče a 60% domácí péče.