Jarní péče o pleť

Jaro patří k nejkrásnějším ročním obdobím, těšíme se na něj většinou všichni. Po chmurných zimních měsících přináší řadu vítaných změn - den se prodlužuje, sluneční paprsky příjemně hřejí a příroda se před očima zcela proměňuje. A tak si do sytosti užívejte krásy kvetoucích stromů a jarních kytiček, svěžích barev probouzející se přírody a energie slunečních paprsků... Příjemné pocity a duševní pohoda by měly zahnat jarní únavu, a když je doplníte i péčí o sebe samu, budete překvapena změnami na duši i na těle. Pleť každé ženy je totiž odrazem nejen její životosprávy a zdraví, ale také psychické pohody... A samozřejmě také správné péče.

V jarním období nemusí být vaše pleť v kondici, po zimě může být povadlá, jakoby unavená a šedá. Mohou se také mnohem více projevit jakékoli problémy, může být citlivější, sušší, může mít sklon k zarudnutí, zhoršují se také akné i nepříznivé projevy atopické pokožky. A tak i na jaře je důležité pravidelně používat pečující kosmetiku určenou pro daný typ pleti a také nezapomínat, že na zdravou a krásnou pleť má vliv také dostatek tekutin. Snažte se proto dodržovat pitný režim a v průběhu dne vypít alespoň 2 litry tekutin. Místo kávy, černého čaje, slazených nápojů či ovocných šťáv pijte bylinkové nebo zelené čaje. Jsou zdravější a příjemně vás osvěží. Zelený čaj navíc příznivě ovlivňuje zubní sklovinu, má protinádorové účinky, posiluje imunitu. Při přípravě jej ale nikdy nezalévejte vařící vodou. Vynikající nápoj plný vitaminů je také voda s citronem. Dostatek tekutin prospěje nejen vašemu organismu, ale právě i pleti a vitamin C obsažený v citronové šťávě posílí vaši obranyschopnost.

Správnou životosprávu a pitný režim pak doplňte i vhodnou péčí a správnými kosmetickými přípravky. Při výběru vhodné kosmetiky – krému, pleťové vody, mléka, masky apod. vždy berte v úvahu, zda máte pleť suchou, mastnou, normální, smíšenou či problematickou a navíc ještě, zda je mladistvá či stárnoucí. To vše zejména z toho důvodu, že každý typ pleti potřebuje jiné pečující látky.

Mladistvá pleť potřebuje spíše hydratační přípravky a lehčí krémy, často i speciální kosmetiku určenou pro problematickou aknózní pleť apod. V případě problematické pleti je vhodné vybírat speciální kosmetiku, doporučována je vždy kosmetika nekomedogenní, která neucpává ústí mazových žlázek a nezhoršuje stav problematické pleti.

Stárnoucí pleť bývá sušší, ztrácí svou elasticitu a je tedy třeba dodávat jí nejen hydrataci, ale také ochranné a výživné látky a zajistit její promaštění. Ideální je tedy kosmetika s vyšším obsahem výživných látek - krémy obohacené o vitaminy, antioxidanty a další účinné látky. Vhodné je používat přípravky jak pro denní, tak pro noční péči, neboť na noc jsou doporučovány výživnější noční krémy, které můžete doplnit také přípravky na ošetření očních partií.

Součástí každodenní péče by mělo být dokonalé čištění pleti pomocí čistícího přípravku, tonizační vody a teprve pak je vhodné nanášet hydratační či výživný krém. Domácí péči nezapomeňte alespoň jednou za 6 týdnů doplnit péčí v kosmetickém salonu – odborné ošetření, masáž, pleťová maska i chvilka odpočinku zcela určitě prospějí vám i vaší pleti. I při dokonalé kosmetické péči byste také neměla zapomínat na dostatek spánku a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.