Podzimní péče o pleť

Pro většinu z nás zřejmě bude rozloučení s létem složité. Jen velmi těžko se budeme postupně smiřovat se stále kratšími dny, chladnějším počasím s výjimečnými záblesky slunce a všudypřítomnými podzimními depresemi. Čím dřív si však uvědomíte, že nastala změna ročního období, tím dřív ji akceptujete a přizpůsobíte se jí a začnete podnikat i změny v každodenní péči o sebe. Proč je na podzim nutné změnit svou kosmetickou výbavu?

Podzim je doba, kdy byste se měla zaměřit na všechny škody, které napáchaly sluneční paprsky, dlouhé koupání ve slané nebo chlorované vodě a prudké teplotní změny způsobené klimatizací. Je to zároveň přechodné období, kdy můžete svou pleť dokonale připravit na studenou zimu, do níž by měla pokožka vstupovat v nejlepší možné kondici.

Každé roční období by mělo být specifické, co se týká péče o pleť. Zatímco přípravky, které používáte v létě, by měly především omezovat tvorbu mazu, podzimní kosmetika se zaměřuje na obnovení rovnováhy vaší pleť. Pokožka v této době potřebuje mnoho vitamínů a dalších vyživujících a hydratačních látek.

Základní fáze péče na podzim zůstávají stejné: čištění, tonizace, krém, ochrana.

Přidáme peelingy-důkladně a hloubkově čistí pokožku a stimulují regeneraci buněk. Naše pleť se prozáří, bude mít zdravý vzhled, a hlavně se jí uleví.

Nezapomeňte, že ochrana s SPF je celoroční.  Slunce i na podzim občas vyleze zpod mraků a jeho paprsky jsou stále nebezpečné.

Zahajte aktivní boj proti pigmentaci. Zahrňte do domácí péče vitamíny A a C. Vitamín C - biostimulace, zesvětlení, zlepšení kvality pokožky - je jedním z nejsilnějších antioxidantů v kosmetice. Vitamín A je nejlepší složkou „chytrého věku“, regeneruje, bojuje s vráskami a skvěle funguje na zánětlivá místa.

Zároveň pamatujte na dnes již ustálenou, ale osvědčenou frázi, a sice že krása vychází zevnitř. Pokožka je vyživována krví a tu zase přímo ovlivňuje váš jídelníček a životní styl. Nejen pro pleť je proto důležité důsledně dodržovat pitný režim. Bez vody kůže vysychá a není schopná přijímat živiny, ani vylučovat škodlivé látky. Co se týče jídelníčku, pleti škodí nadměrné množství tuku, cukru a soli. Nezavírejte se na podzim do nevětraných prostorů, neboť i nedostatek kyslíku se na pleti nepříznivě projeví. Kdykoliv během dne, pokud to počasí dovolí, se projděte na čerstvém vzduchu a také věnujte čas aktivnímu pohybu, při němž se prokrvuje pokožky. Na závěr ještě doporučuji nezanedbávat spánek a neochuzovat tak svou pleť o přirozenou schopnost regenerace během doby, kdy spíte.

PROFESIONÁLNÍ PÉČE NENÍ PŘECEŇOVANÁ

Věříte, že stárnutí je přirozený proces a neměli byste do něj zasahovat? Moderní profesionální kosmetika je zaměřena především na zachování přirozené krásy a pomáhá stárnout důstojně. A hlavně nechat o sebe pečovat a mít hodinku jen pro sebe, je to, co si zasloužíte:-)

Vyzkoušejte a už nebudete chtít nic jiného. René D'Essay je totiž návyková