Síla ceramidů

Síla ceramidů.

Obvykle podstatu svého těla opomíjíme. Soustředíme se na to, co je momentálně v kosmetice moderní a jak rychle docílíme našeho vytouženého výsledku. Vybíráme si produkty přírodního nebo syntetického původu. Vše děláme v domnění, že je takový náš způsob péče nejlepší.

Proč však zapomínáme na vlastní tělo a z čeho je vytvořeno?

Není lepší mu dopřát přímo složky, které zná a činí ho lepším?

Ceramidy jsou přesně tím, čím toho můžete dosáhnout.

1. PŘIROZENÁ SOUČÁST NAŠEHO TĚLA

Ceramidy patří mezi nejdůležitější složky přítomné v naší pokožce. Vytváří společně s dalšími složkami lipidovou hmotu vyplňující prostor mezi buňkami horních vrstev pokožky. U zdravého mladého člověka jich najdeme v rohové vrstvě až 50 %. Toto množství není ale po celý život stejné a může kolísat hned z několika důvodů.

2. NIKDY JICH NEMÁME DOST

Množství ceramidů v pokožce se zvyšujícím věkem neúprosně klesá. Po třicítce jich máme až o polovinu méně než ve dvaceti letech, kdy toto číslo není bohužel konečné.

Negativně na ceramidy působí vlivy vnějšího prostředí (UV záření, smog), psychologický stres nebo námi prováděné nešetrné umývání a čištění pokožky. Počet ceramidů kolísá také s ročním obdobím, kdy v zimě jejich množství klesá. Jejich odlišné složení je typické i pro některá kožní onemocnění, jako je například atopická dermatitida nebo lupénka.

Více na: http://inspiringbeauty.cz/blog/sila-ceramidu-54?fbclid=IwAR2tJ3o6oyJUWNC...