OMEGA PDT lampa

Lampa pracuje na principu LED / PDT.

Díky tvaru je možné použití kdekoli na těle, nejen na obličej, například při ošetřování jizev.

Účinky: bělení skvrn – anti akné – proti vráskám – anti-age – tenčení pokožky – optimalizace kožního mazu – léčba popálenin (po chem. peelingu, od slunce) - omlazení a rozjasnění pleti.

LED paprsky, známé též jako studené, laserové světlo, mají vysoce příznivý účinek na stav a omlazení pleti, mnohem vyšší, než dostupná kosmetika. Díky speciálnímu, monochromatickému světlu je účinek vysoce intenzivní, ačkoli nedochází k žádným, vedlejším efektům: maska nevyzařuje škodlivé ultrafialové ani infračervené záření.

V roce 2003 FDA povolilo první LED aplikaci. Aplikace LED paprsků může proniknout až 5 cm hluboko.

LED maska využívá speciální, čipové technologie, čistota LED paprsků je více než 99% u červeného, modrého i zeleného světla (prověřeno asociací NAALT a s certifikací FDA).

Za použití „gene“ biologické vlnové délky, která je absorbována mitochondriemi a tím dochází ke zvýšení enzymatických reakcí, tudíž se zvyšuje celkově buněčná aktivita, buněčný metabolismus, zvyšuje se fagocytóza u leukocytů, dochází k blokaci tvorby nadměrného množství melaninu – redukce nežádoucích pigmentů.

LED světlo také odstraňuje nechtěné bakterie a působí desinfekčně, proto je vynikajícím „lékem“ na akné.

Četnost použití: lze používat 20 - 30 minut denně po dobu jednoho měsíce nebo po jakémkoli kosmetickém zákroku. V rámci léčby akné doporučujeme použití alespoň 3x týdně, alespoň 3x20 minut.

INDIKACE:

✔️atopické ekzémy

✔️akné

✔️bělení pigmentových skvrn

✔️začervenání

✔️dermatomykózy

✔️buněčná regenerace

✔️omlazení

✔️podpora růstu vlasů

✔️celková regenerace

 

Kontraindikace:

Těhotenství, epilepsie, antibiotika

 

ČERVENÉ SVĚTLO

zlepšuje cirkulaci krve, elasticitu pokožky a její celkový stav, podporuje bělení pigmentových skvrn, odstranění vrásek, pomáhá zacelit poškozenou pokožku po úrazech, zmenšuje póry a také výrazně zvyšuje produkci kolagenu; mimo jiné pomáhá na „unavený“ obličej, dokáže zlepšit kvalitu spánku a celkové uvolnění, omlazuje.

 

MODRÉ SVĚTLO

působí antibakteriálně ( = desinfekce ) proti bakteriím (Porphyrins) v pokožce – ideální pro léčbu akné. Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku. Působí proti „zapálené“ pokožce (začervenání), také zlepšuje stav jizev po akné.

ZELENÉ SVĚLO

dokáže vyvážit poměr pigmentu v pokožce, redukuje drobné vrásky, vyživuje stárnoucí pokožku, pomáhá obnovit buněčnou stabilitu a rovnováhu metabolismu. Doporučuje se použití na pleť s ucpanými póry nebo zanícenými pupínky. Také pomáhá na bledou, zašedlou nebo zažloutlou pleť.

ŽLUTÉ SVĚTLO

podporuje výměnu kyslíku v buňkách, odstraňuje přebytečný pigment, podporuje správnou lymfatickou funkci, redukuje zarudnutí a podporuje buněčnou imunitu.

PROČ TO FUNGUJE?

LED maska nebo přístroje jsou jednou z metod péče o pokožku, která je bez větších problémů (zejména mimo uvedené kontraindikace) přijímána jako ideální prostředek k celkovému zlepšení stavu pleti. Patří mezi nejpopulárnější metody rejuvenace, pokud pomineme metody IPL.

Mezinárodní lékařská konzilia potvrdila pozitivní vliv různých světelných vlnových délek na stav pokožky.

Mezi propagátory LED masky patří i světové celebrity, například Madonna. LED světelná terapie, známá též jako „magické světlo“, využívá nejmodernějších principů studeného světla korejské technologie – neprodukuje teplo. Hodí se pro všechny typy pleti.

Maska využívá tzv. „fotodynamické teorie“, která aktivuje buňky hluboko v podkoží, tudíž dochází k výraznému zlepšení buněčného metabolismu. Poté, co pokožka absorbuje světlo, světelná energie se přemění na mezibuněčnou energii, uvolňuje a posiluje kapiláry a dochází k „fotochemickým“ reakcím – enzymatické reakce, katalytické reakce, SOD a ATP aktivita (v názavnosti na světlo). Stimuluje se především kolagen, podkožní protein a další faktory, které napomáhají buňkám v podkoží k růstu a regeneraci.

INDIKACE PRO TERAPII:

✔️omlazení

✔️redukce akné

✔️redukce jizev

✔️redukce pigmentace

✔️ošetření aknózní pleti = desinfekce

✔️stimulace lymfatických cest

✔️zvýšení účinnosti použité kosmetiky