7 důvodů proč pít vodu s citrónem

Tento elixír života vyrobíte ani ne za dvě minutky: do velké sklenice vymačkejte půlku čerstvého citrónu a dolijte teplou vodou.

1. Citróny jsou bohatým zdrojem živin,- vápníku, draslíku, vitaminu C, obsahují také stopy železa a vitamínu A. Mají antibakteriální a antiseptické vlastnosti.

2. Pomocník v péči o pleť - Citrón je znám pro své dezinfekční účinky, proto pomáhá řešit problémy s pletí. Denní konzumace vody s citrónem, která zajistí pravidelný přísun vitamínu C, omladí a prozáří pleť.

3. Vynikající účinky pro hubnutí - Voda s citrónem pomáhá urychlovat hubnutí, protože obsahuje pektinovou vlákninu. Pro tyto účely se doporučuje pít před jídlem sklenici s teplou vodou a s citrónem. Přípustná je i přidaná 1/2 lžičky medu. Ale lepší je to bez slazení.

4. Je to dobré pro váš žaludek - Citrónová šťáva společně s horkou vodou pomáhá s mnoha zažívacími problémy jako je pálení žáhy, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Pomáhá játrům produkovat žluč, která je nezbytná pro dobré zažívání. Citrón má vynikající detoxikační – čistící účinky.

5. Zlepší hojení - Kyselina askorbová udržuje v kondici všechny pojivové tkáně, kosti a chrupavku. Vitamin C je také známý pro své protizánětlivé účinky, proto je vhodný při rekonvalescenci po úraze či nemoci.

6. Čistí krev - Citronová voda funguje jako čistič krve. Vitamin C také krev ředí, čímž se stává vhodnou prevencí proti trombóze. Svými silnými účinky bojuje proti vysokému cholesterolu a následnému usazování v tepnách.

7. Dostatečná hydratace - Dehydrovaný organismus vede ke zhoršení funkcí organismu, stresu a únavě. Velká sklenice s citronovou šťávou dodá potřebné množství tekutin a dobře nastartuje organismus na dlouhý a náročný den.