Stop černým tečkám

Také jste měli pocit, že černé tečky neboli komedony, patří na obličej náctiletých… a ony se s postupem času stále neztrácí nebo se dokonce začaly objevovat až v pozdějším věku? Důvod je jednoduchý, černé tečky bohužel nesouvisí pouze s věkem.  

Proč černé tečky vznikají.

Pojďme to vzít popořádku a říct si, co vlastně černé tečky jsou a jak vznikají. Nejčastějším místem výskytu je nos, čelo a brada, tedy tzv. T-zóna, která má tendenci se více mastit. Maz se spolu s částečkami odumřelých buněk a nečistotami z ovzduší mísí, vyplňuje póry, jejichž okraj vlivem působení světla černá. Nejedná se tedy o „špínu“, ale o barevnou pigmentaci. 

Proč se objevují.

Nadprodukce mazu vlivem hormonů může být jedním z důvodů, ale mnohem častěji je na vině nesprávně zvolená kosmetika pro váš typ pleti. Dehydratovaná pleť velmi často produkuje přemíru mazu jako reakci na nedostatek vlhkosti. Proto je více než důležité i mastné pleti správně hydratovat. Také genetická dispozice hraje roli, a zapomínat bychom neměli ani na životní styl a prostředí, ve kterém se pohybujeme. To vše má vliv na celkový stav pleti.  

Jakým látkám se vyhnout? 

Dalším důvodem vzniku mohou být některé látky obsažené v samotných kosmetických přípravcích, říkáme jim komedogenní, protože póry přímo ucpávají. Takové látky se mimo pěstící kosmetiku velmi často nachází také v té dekorativní. Jsou jimi některé vosky vyráběné z minerálních olejů, např. látka zvaná Cera Microcristallina, dále syntetické oleje (Isoparaffin), ale také některé přírodní oleje jako například mandlový nebo poměrně populární kokosový olej.  

Jak se starat o pleť a předcházet černým tečkám? 

Nejhorší věcí je snaha se jich zbavit a vymáčknout je. Kosmetičky vám tento postup určitě nedoporučí, protože to může vést až k zánětům. Důkladné, ale odborné čištění pórů je samozřejmostí při každém salonním ošetření. Žádné ošetření v salonu ale nenahradí nedostatečnou domácí péči. Prvním krokem k pleti bez černých teček jsou vhodně zvolené čisticí přípravky, ale pokud bychom měli vybrat následnou péči, která v tomto boji pomáhá vyhrát, pak sáhněte po přípravcích s názvem Peeling jemný DR. BAUMANN a Krémová maska pro mastnou a nečistou pleť DR. BAUMANN. Peeling má konzistenci pleťového mléka s obsahem jemného granulátu celulózy, která odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty velmi šetrně a dá se používat častěji než jednou za měsíc, např. u mastné pórovité pleti intenzivně i 2x týdně nebo u suché pórovité 1x týdně. Po použití peelingu následuje vždy nanesení masky. Obsažený kaolín a křemelina čistí póry jemně, ale důkladně do hloubky, hydratační látky doplňují míru vlhkosti a zamezují tak dehydrataci a přírodní vitamin E a C zabraňují působení volných radikálů a tím předčasnému stárnutí. Pleť bude čistá, hydratovaná, zklidněná a prokrvená. 

https://inspiringbeauty.cz/blog/efekty-na-pleti/stop-cernym-teckam?utm_s...