Zesvětlení pigmentových skvrn

Samotná příroda v kombinaci s vědou nás dovedla k výborným možnostem, jak v dnešní době účinně, a především bezpečně zesvětlit i vybělit pigmentové skvrny. Nejedná se tedy o nic nemožného!

 Způsob a důvody vzniku pigmentových skvrn:

Kožní pigment melanin patří mezi nejdůležitější pigmenty ovlivňující zbarvení kůže. K jeho produkci dochází v nejspodnější části pokožky, a to v kožních buňkách melanocytech, za nezbytné účasti aminokyseliny tyrosinu a enzymu tyrosinasy.

V důsledku poruchy tvorby nebo distribuce pigmentu melaninu vznikají plochá hnědě až černě zabarvená místa, která označujeme jako hyperpigmentace neboli pigmentové skvrny. Ty převážně najdeme na obličeji, krku, dekoltu, rukou a pažích.

Hyperpigmentace mohou být dvojího původu. Buďto vrozené, jimiž jsou například pihy nebo získané, kam můžeme zařadit hyperpigmentace vznikající vlivem stárnutí (lentigo senilis), UV záření (lentigo solaris) a hormonálních změn (melasma), užívání léků, mechanického poškození nebo po zánětlivých projevů (např. následky prodělaného akné či ošetření laserem).

Používáním bělících kosmetických přípravků máme jasně daný cíl. Zesvětlit tyto hyperpigmentace nebo je nejlépe úplně „vymazat“ z pleti, což není v dnešní době při správně nastavené, a především pravidelné péči o pleť zcela nemožné! Vždy ale musíme vzít v úvahu povahu a stav své hyperpigmentace. S tím nám rádi pomohou dermatologové nebo odborníci péče o pleť v profesionálních kosmetických salonech.

Působení bělicího přípravku:

http://inspiringbeauty.cz/blog/zasvetleni-pigmentovych-skvrn-72?utm_sour...