Thermage ošetření celulitidy

Celulitida

Problémem je velikost tukových buněk tzv. adipocytů v podkožním tukovém vazivu, které se zvětšují z důvodu nesprávného fungování lymfatického systému. Tukové buňky, s nahromaděnými látkami typu metabolických odpadních látek, toxinů, navázané vody, tuků apod., deformují svou nadměrnou velikostí vazivovou tkáň a výše položené vrstvy kůže. Utlačují také krevní a lymfatické cévy, čímž zhoršují mikrocirkulaci – oběh krve (tím i přísun živin) a lymfy (podstatnou pro transport výše zmíněných látek ven z organismu). Výsledkem je celulitida projevující se nerovnostmi v kůži, a to v oblasti stehen, hýždí, břicha, popřípadě paží.

Anticelulitidní a zeštíhlující přípravky

Účinné látky přípravků určených na celulitidu či zeštíhlení mají rozdílné způsoby působení. Především jde o podporu mikrocirkulace, rozklad tuků (lipolýzu) a omezení vzniku tuků (lipogenezy). Dále se může jednat také o antioxidační účinek (vitamin E a C) nebo vliv na strukturu kůže (retinoidy). Obvykle mají jednotlivé látky více než jeden způsob účinku.

1. Látky podporující mikrocirkulaci

Jedná se o látky povzbuzující tok krve a lymfy, čímž dochází k uvolňování nahromaděných látek. Pocitově na kůži vnímáme teplo, někdy až pálení. Řadit sem můžeme látky jako je například methylnikotinát (Methyl Nicotinate), kapsaicin (Capsaicine), L-karnitin (Carnitine) nebo rostlinné extrakty kupříkladu ginkgo biloba (Ginkgo Biloba Extract), artyčok zeleninový (Cynara Scolymus Extract), pupečník asijský (Centella Asiatica Extract), břečťan popínavý (Hedera Helix Extract), listnatec ostnitý (Ruscus Aculeatus Extract) aj.

2. Látky rozkládající tuky a omezující tvorbu tuků

Látky, které jsou schopny zmenšit velikost tukových buněk rozkladem tuků a dále redukcí jejich tvorby. Do této skupiny patří například kofein (Caffeine), teofylin (Theophylline) a forskolin (Coleus Forskolii Extract).

U anticelulitidního nebo zeštíhlujícího přípravku je běžné najít více než jednu účinnou látku, aby přípravek dosahoval lepších účinků.