Tělové bandáže - ošetření celulitidy

Celulitida

Problémem je velikost tukových buněk tzv. adipocytů v podkožním tukovém vazivu, které se zvětšují z důvodu nesprávného fungování lymfatického systému. Tukové buňky, s nahromaděnými látkami typu metabolických odpadních látek, toxinů, navázané vody, tuků apod., deformují svou nadměrnou velikostí vazivovou tkáň a výše položené vrstvy kůže. Utlačují také krevní a lymfatické cévy, čímž zhoršují mikrocirkulaci – oběh krve (tím i přísun živin) a lymfy (podstatnou pro transport výše zmíněných látek ven z organismu). Výsledkem je celulitida projevující se nerovnostmi v kůži, a to v oblasti stehen, hýždí, břicha, popřípadě paží.

Kosmetické tělové bandáže zlepšují stav a kondici kůže, zejména její pevnost. Bandáže se používají na všechny formy celulitidy, na hubnutí, zeštíhlení, spalování tuků a odvodnění těla. 

Bandáže a tělové hmoty mají různá zaměření, tudíž může kosmetička cíleně vybírat pro každou svoji klientku individuálně, podle toho, co žádá ošetřit.

Bandáže a tělové hmoty hloubkově a intenzívně pracují na daném problému v kůži, povrch kůže zanechávají hladký, pružný a vyživený. Kůže je prokrvená a detoxikovaná, zdravější a krásnější.

Bandáže se přikládají zejména na nejvíce problémové partie těla. Z hlediska hubnutí, zeštíhlení a modelace těla pak především na oblasti stehen, hýždí a břicha.

Nejvíce žádané jsou bandáže na zeštíhlení, při hubnoucí kúře a na odvodnění.

Některé bandáže a tělové hmoty jsou vhodné i při křečových žilách a narušených kapilárách. Uleví unaveným nohám a odstraní otoky.

  1. CELL – EDEMIS: redukce otoků a nahromaděného tuku
  2. FIRM – TONIC: zeštíhlení a zpevnění těla
  3. SLIM – TERM: silné zeštíhlení a modelace těla, demolice nashromážděného tuku
  4. CRIO – DREN: drenážní efekt a tonizace žilní stěny, úleva pro oteklé nohy

Kontraindikace:

Horečnatá a zánětlivá onemocnění, akutní záněty žil, léčba antibiotiky, chemoterapie, biologická léčba, autoimunitní onemocnění, kardiostimulátor, těhotenství, kojení